Hakkımızda

Minimar, 2000 yılında deniz araçları ve denizcilik sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulmuş, 2003 yılında faaliyetlerine hız vererek boya sektöründeki yerini almıştır. Yönetici kadrolarının boya sektöründe (Sanayi Boyaları, Ağır Hizmet Boyaları ve Plastik Yüzey Boyaları ağırlıklı olmak üzere) ortalama 20 yıllık profesyonel deneyimi mevcuttur. Endüstri ve marin olmak üzere iki ana faaliyet alanında uluslararası kuruluşlarla işbirliği içerisinde olan Minimar, dünyanın en büyük boya üreticisi Akzo Nobel’in Türkiye’deki kuruluşu olan Akzo Nobel Kemipol A.Ş.’nin Plastik yüzey boyalarında Ege ve Marmara, yine dünyanın en büyük boya üreticilerinden Kansai firmasının Türkiye’deki ortaklığı Kansai Altan A.Ş. firmasının, Genel Sanayi ve ağır hizmet boyalarında Ege Bölgesi distribütörlüğünü yapmaktadır. Bunun yanında yine ağır hizmet boyaları alanında Akzo Nobel kuruluşu olan Internatıonal firmasının, Ege ve Marmara Bölge distribütörü olan firmamız, 2005 yılından itibaren marin sektöründeki faaliyetlerini genişleterek ürün portföyünü bir yat inşa/bakım tesisinin gerek duyacağı tüm aşındırıcılar, boyalar, yapıştırıcılar, mastikler, yardımcı malzeme ve kimyasalları içerecek şekilde zenginleştirmiştir. Firmamız bu kapsamda International(yat grubu), Smirdex gibi markaların dağıtımını yapmaktadır. Yüksek performanslı yapıştırıcılar ve sızdırmazlık ürünleri alanında Avrupa’nın önde gelen kuruluşlarından, Hollanda merkezli SABA firmasının da ülke distribütörü olarak hizmet vermektedir.
2006 yılı, ahşap grubu faaliyetlerimizin başlangıç yılı olmuştur. Ahşap dünyasının marin, bahçe ve doğrama alt sektörlerini hedef pazar olarak belirleyen Minimar, bu alanda müşterilerine en güncel teknolojilerle hizmet vermeye başlamıştır. Minimar, yoğun  Ar-Ge çalışmaları sonucunda “Ticol” markası altında iroko ve tik ağacından yapılan ahşap donanımın bakımına yönelik temizlik, tazeleme ve bakım yağı malzemelerinin üretimini gerçekleştirmiştir. Ege Bölgesi’ndeki hızlı büyümenin akabinde 2009 yılında İstanbul’da da bir ofis açan Minimar, Marmara Bölgesi’ne yönelik yeni yapılanmasıyla 2010 yılında da İMES Sanayi Sitesinde Lojistik ve Satış Merkezini hizmete açmıştır. İzmir ve İstanbul’daki tesislerinde son teknoloji boya renk yapım sistemlerine sahip olan firmamız, müşterilerinin ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap verme imkanına sahiptir. 

 

Faaliyet gösterdiği tüm alanlarda dünyanın en önde gelen markalarıyla çalışan Minimar, satış sonrasında da müşterilerinin daima yanında olmakta ve tüm teknolojik birikimini onların memnuniyetine sunmaktadır.